GeoGebra як інноваційний засіб для вивчення математики у ЗЗСО

На базі Березнянського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів 26 березня 2019 року відбулося засідання творчої педагогічної майстерні вчителів математики Менського району з проблеми  «GeoGebra як інноваційний засіб для вивчення математики у ЗЗСО», яку  провів Ракута Валерій Михайлович, старший викладач обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.

Для вчителів району було проведено тренінг під час якого вони  спробували себе у ролі учнів, працювали за технологією використання системи комп’ютерної алгебри (СКА)  програми GeoGebra на уроках математики, де  функціональні можливості СКА дозволяють забезпечити автоматизацію обчислень, розкладати на множники (як числа, так і алгебраїчні вирази), розкривати дужки, розв’язувати рівняння та їх системи, знаходити похідні та невизначені інтеграли тощо.

Під час проведення тренінгового заняття вчителі математики побачили та будували такі моделі, як двогранний кут, куб, інтерактивна модель векторів у просторі на кубі, динамічна модель піраміди з рухомою висотою, візуалізація поняття та означення похідної в курсі алгебри та початків аналізу, обчислення інтегралу та багато іншого. Запрошені вчителі змогли  за комп’ютерами покроково відтворити  та побудувати запропоновані моделі.

З огляду на результативність та продуктивність проведеного заходу було прийнято рішення про продовження подібних зустрічей з обміну досвідом.