Поруч із розвитком опорних шкіл ми маємо впровадити підтримку для маленьких закладів, звідки неможливо підвозити дітей, – Ганна Новосад

10 лютого з робочим візитом на Чернігівщині перебувала Міністр освіти і науки України Ганна Новосад. Вона ознайомилась з особливостями освітньої мережі області на базі Новгород-Сіверського  та Сосницького районів.

Міністр оглянула матеріально-технічну базу ряду закладів освіти, зокрема Авдіївську загальноосвітню школу Сосницького району, навчально-виховних комплексів у селах Орлівка, Вороб’ївка, Чайкине та Будо-Вороб’ївська (філія Чайкинського навчально-виховного комплексу). Завітала Ганна Новосад і до загальноосвітніх шкіл у селах Стахорщина та Грем’яч, а також відвідала Новгород-Сіверську державну гімназію імені К. Д. Ушинського.

«Ми бачимо, що потрібно застосувати певні коригуючі підходи для фінансування освіти у місцевостях з наднизькою густотою населення» – про це заявила Міністр освіти і науки України Анна Новосад, під час зустрічі з керівниками місцевих органів управління освітою Чернігівської області.

«Сьогодні ми проїхали 9 шкіл Чернігівської області. Серед них – заклади, де навчаються 42 учні, 40 учнів, що, звісно, дуже мало. І ми бачимо, що у випадку вашої області це не результат неефективності, бо тут закрито дуже багато шкіл і ви активно працюєте з мережею. Основна проблема – густота населення. Тут просто фізично мало людей: є райони, де живуть 7 людей на 1 кв км. Відстані між маленькими школами такі, що ви фізично не можете возити учнів. Ми маємо врахувати, що в Україні є такі регіони і застосувати до них певні коригуючі коефіцієнти при фінансуванні», – розповіла Ганна Новосад.

Вона додала, що крім фінансування першочерговою є розробка програм освітньої підтримки для таких закладів. «Основний виклик для малокомплектних шкіл – це якість освіти в них. Ми маємо працювати з учителями та давати дітям в таких закладах більше можливостей, щоб вони могли отримувати кращі знання та навички», – відзначила Міністр.