Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану

         Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

         У закладах освіти району  відбулися урочисті заходи і церемонії – покладання квітів до пам’ятних знаків, проведення лінійок, зустрічей з учасниками бойових дій на території інших держав. У Волосківській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся виховний захід  «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану».

          Ця пам’ятна дата приурочена до 31-х роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. Після здобуття Україною незалежності українські військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. У  миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.

        Найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

       Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

       Менщина у тій чужій війні втратила 5-х своїх синів. Це наш гіркий біль, який не минає…