Навчання в Степанівському МНВК прокладає стежку до улюбленої професії

        Степанівський МНВК багато років успішно здійснює професійну та допрофесійну підготовку учнів закладів загальної середньої освіти Менського району. Навчання в закладі – це не лише поглиблення знань, але й набуття старшокласниками трудових умінь і навичок та навіть отримання професії.

       Учень, який обрав технологічний профіль навчання, здобуває освіту за програмами профільного рівня технологій або оволодіває професією.  Учень, який обрав інший профіль навчання, має можливість опановувати курс за вибором (професійні проби) у відповідності до обраного профілю навчання, тобто забезпечуються умови для перевірки можливостей самореалізації в різних видах професійної діяльності.

          Із 4 закладів загальної середньої освіти Менського району та 7 закладів Менської ОТГ у 2019-2020 навчальному році у МНВК здобуває освіту 97  учнів   10-11 класів. Старшокласникам пропонуються курси за вибором та спецкурси: «Основи будови військової колісної техніки», медична справа «Основи долікарської допомоги», «Іноземна мова у професійному самовизначенні, конструювання та моделювання одягу», «Креслення і комп’ютерна графіка», «Побудова кар’єри».

Узагальнюючи дані працевлаштування випускників за минулі роки, можна з впевненістю сказати, що частина випускників не тільки пішли навчатися за обраним у комбінаті профілем, а і працюють за отриманою професією. Сьогодні практично у всіх господарствах працюють випускники Степанівського МНВК.

         Одним із видів діяльності МНВК є експлуатація шкільних автобусів, їх технічне обслуговування, випуск на лінію  тощо. Автобусами МНВК здійснюється підвіз учнів та педагогічних працівників, які проживають за межею пішохідної доступності за 13-ма маршрутами. Із них станом на 01.09.2019 року за 9-ма маршрутами підвозиться 247 учнів до закладів загальної середньої освіти  Менської ОТГ та за 4-ма маршрутами – 66 учнів до закладів Менського району. У 2019 році придбано новий автобус марки KraSZ-P14SBI. Підвіз учнів здійснюється якісно, вчасно та безпечно. Перевезення здійснюються за встановленим маршрутом і розкладом, з посадкою і висадкою дітей і педагогів на передбачених маршрутом зупинках до місць навчання і дому, а також для організації екскурсійних поїздок, здійснення нерегулярних перевезень учнів та педагогів до місць проведення олімпіад, конкурсів, позакласних і позашкільних, районних, зональних та обласних виховних, культурно-масових заходів і спортивних змагань, тощо.