ЗНО – 2020

За повідомленням Українського центру оцінювання якості освіти, у зв’язку з продовженням  всеукраїнського  карантину  до  22  травня,  дати проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання будуть  додатково оприлюднені в «Особистому кабінеті учасника ПЗНО».
Наразі всі хто зареєструвався до участі в пробному тестуванні мають можливість розширити коло своєї обізнаності щодо процедури проведення ЗНО.
В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено посилання, за якими для повного занурення в процес учасники можуть переглянути відео, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час. Зрештою на власні очі побачити, як проходить зовнішнє незалежне оцінювання.                                        Матеріали для проведення пробного ЗНО – 2020 вже надруковані, а отже, щойно епідеміологічна ситуація стабілізується,  всі зареєстровані учасники зможуть пройти пробне ЗНО у звичному форматі.
Основна сесія ЗНО відбудеться за будь-яких обставин. Дата його проведення залежить від кінця карантину. В разі якщо карантин закінчиться не пізніше початку червня – тестування будуть проведені з 25 по 17 липня 2020 року. Якщо карантин закінчиться на початку серпня – орієнтовні дати проведення ЗНО – з 17 серпня по 4 вересня.
Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. Обов’язковою буде дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей.
У зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції всі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Приміщення будуть провітрюватись та дезінфікуватись.
Особи, які були зареєстровані для участі у ЗНО, однак контактували з хворими чи самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. У разі, якщо через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити і додаткову сесію тестування – будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я.

З 6 до 18 травня можна буде змінити вказане під час реєстрації для участі в ЗНО місце його складання. Таку можливість надає Міністерство освіти і науки України учасникам, місце проживання та заклад освіти яких знаходяться в різних областях, або ж на відстані понад 150 кілометрів одне від одного.    Учні шкіл-інтернатів, закладів професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти, які на час карантину поїхали додому в іншу область або на велику відстань від свого закладу освіти, можуть мати незручності з доїздом до населеного пункту, вказаного ними раніше під час реєстрації. Тому Український центр оцінювання якості освіти надає їм можливість скласти тестування в найближчому до них пункті проведення ЗНО.