Цьогоріч День вишиванки відзначають 21 травня

Свято єднання

Красива вишита сорочка з давніх-давен є ідентифікатором українців, це наше ДНК нації. Її одягали як на свято так і кожен день, з нею вперше знайомились зі світом, із нею ж прощалися. Вона була і є завжди поряд. Вишиванка – ознака вільного українського народу та велика частина його культури, свідомості.

Та не завжди українці могли вільно носити вишиванку. Був в нашій історії період, коли вишиванку ховали від злих очей, а  носіння – прирівнювалося до злочину, ставало причиною гонінь з боку влади.  Після здобуття Україною незалежності вишиванка  як символ постала  мов фенікс та отримала друге народження. Мати вишиванку в своєму гардеробі ознака національної приналежності.

Сорочка із вишивкою стала складовою чоловіків та жінок із різних верств населення та навіть отримала своє власне свято, яке святкують в третій четвер травня. День вишиванки – це не просто свято, де ви можете похвалитися своєю вишиванкою – це свято єднання. Адже долучитися до свята просто, потрібно тільки одягнути вишиванку, і не важливо, яка погода буде у цей день, дощ не завадить вам посміхатися.

Колеги, долучайтеся разом з учнями до світкування Дня вишиванки 21 травня 2020 року!