Ніхто не забутий…

З нагоди Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у  Другій світовій   війні   учні та педагоги закладів загальної середньої освіти Менського району взяли участь у тематичних заходах.

У рамках акції «Маки пам’яті», «Квітка пам’яті» учні шкіл району виготовляли стилізовані маки та поширювали носіння цієї символіки на знак вшанування пам’яті про загиблих у війнах під час проведення урочистостей.

Учнями та педагогами Березнянської ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено операцію «Пам’ятник» з упорядкування братської могили на Петропавлівському кладовищі.

Школярі з волонтерського загону «Помагайко» Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів доглядали за могилою загиблих воїнів та обеліском Слави, що розміщені на території школи.

8 травня у Миколаївській ЗОШ I-III ступенів проведено урочисту лінійку-реквієм «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, Людино!» з покладанням квітів до могили загиблим воїнам та обеліску Слави, зі вшануванням всіх загиблих хвилиною мовчання. У Березнянській  ЗОШ I-II ступенів організовано лінійку пам’яті «1939 – 1945. Ніколи знову!».

Учні та педагоги  Покровської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Березнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Локнистенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сахнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,   Данилівської ЗОШ I-II ступенів, Волосківської ЗОШ І-ІІ ступенів, Городищенської ЗОШ І-ІІ ступенів узяли участь у проведенні  загальноселищних та загальносільських урочистостей з нагоди  Дня пам’яті та примирення з покладанням квітів до обелісків, несенням почесної варти.

Зустрічі з ветеранами та учасниками бойових дій було організовано у Покровській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сахнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів,  Березнянській  ЗОШ I-II ступенів, Городищенській ЗОШ І-ІІ ступенів.

Тематичні уроки мужності («Свято 9 Травня. Краса мирного життя»,   «Низький уклін вам, ветерани!»; «Ваш спільний Подвиг незабутній», «Герої для нас як приклад…») та пам’яті («Ті дні у пам’яті народній», «Свято зі сльозами на очах»), інформаційні години, бесіди («Трагедія Бабиного яру»), години спілкування  («Збережемо пам’ять про подвиг», «У бронзі, у граніті, у серцях», «Солдати України», «Народ пам’ятає, народ славить!») було проведено в Миколаївській ЗОШ I-III ступенів, Березнянській  ЗОШ I-IIІ ступенів і Березнянській  ЗОШ I-II ступенів.

У  Локнистенській ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбувся інтегрований урок музичного мистецтва та української літератури «У війни не жіноче обличчя…»  та організовано екскурсію пам’ятними місцями  села  для учнів 1-4 класів.

У Миколаївській ЗОШ I-III ступенів здійснено перегляд та обговорення  кінофільму «В бій ідуть лише старі». У школі поновлено куточок «Вони не повернулися з війни», де розміщені фотографії солдатів та коротка інформація про найважливіші події 1939-1945 років. Проведено організацію виставки тематичної літератури, дитячих малюнків на тему «Світ без війни».

Виставка книжок, присвячена  визволенню Чернігівщини від німецько- фашистських загарбників,  була організована і в Березнянській  ЗОШ I-ІII ступенів.